Найбільш популярним видом освітлення для дому та квартири сьогодні є люстри. Асортимент різноманітний, широкий вибір форм, стилів, кількості джерел світла, матеріалів виготовлення і ще багато інших критеріїв. Залежно наскільки правильно ви виберете дизайн і характеристики світильника буде залежати не тільки інтер'єр кімнати, а й комфортність перебування в кімнаті.
Тому до вибору люстри в кімнату потрібно ставитися з відповідальністю.

Як правильно вибрати люстру за рівнем освітленості

Люстра має роль не тільки декоративну, головною її функцією є освітлення.
Якщо в кімнаті передбачені точкові світильники, бра, і інше додаткове освітлення головний акцент буде задавати люстра.
Кількість світла залежить від кількості плафонів, потужності і типу ламп. Тип приміщення (кімнати) відіграє визначальну роль у виборі люстри. Наприклад, для вітальні найкраще буде яскраве освітлення, для спальні більш приглушене, спокійне світло.

Можна скористатися формулою за якою можна розрахувати оптимальний діаметр люстри:

(Ширина кімнати в метрах + Довжина кімнати в метрах) х 10 = діаметр люстри в сантиметрах.

Наприклад, якщо ширина - 5 метрів а довжина - 4 метрів, то діаметр люстри повинен бути 90 сантиметрів.

Важливо також врахувати висоту стелі і в залежності від цього вибрати підвісну або стельову люстру.

Підвісні люстри підійдуть для високих стель. Якщо висота стелі 2,5 метра підвісну люстру краще не вибирати. Якщо люстра підвіс вам підходить, обов'язково потрібно переконатися, чи не будете ви зачіпати люстру рукою або головою. Зверніть увагу на міцність підвісних елементів.

Стельові плоскі люстри - найоптимальніший вибір для низьких стель (2,5 м). Також добре виглядатимуть в цьому випадку люстри з невеликими плафонами, спрямованими вгору або убік. Як варіант, красиво і сучасно виглядатимуть світлодіодні люстри а також люстри-торти.

Як правильно вибрати люстру за стилем інтер'єру
Класичний стиль - краще вибрати кришталеві люстри, класичну люстру підвіс з тканинними плафонами або свічниками. В такому випадку інтер'єр буде більш гармонійним, але головне не переборщити з розкішшю виробу.

Стиль лофт - зараз цей стиль користується великою популярністю. Для такого стилю характерні металеві, чорні, матові підвіси, люстри без абажурів і плафонів.

Скандинавський стиль - це стиль популярний своєю простотою і лаконічністю. Для нього характерні використання світлого дерева і металу, геометричні форми, природність.

Стиль Хай-тек - для даного стилю найбільш характерні люстри з металевими плафонами, також мають незвичайну форму і складаються з складних елементів.

Стиль Арт-деко - характерні глянцеві метали, в поєднанні різних відтінків, складні рослинні і геометричні орнаменти, кришталеві елементи, але не класичні, а у вигляді великих геометричних елементів.